Domovská stránkaAkce › 9. třída

Akce v 9. třídě

Kamarádství 9.C a 1.C

Autor: Irena Petráňová, vloženo

Dne 1. září jsme přivítali prvňáčky z 1.C ve škole. Přečetli jsme jim uvítací řeč, malinko se seznámili a dali jim malé dárečky v podobě kornoutu s popcornem, lízátkem, žvýkačkou, lipem a uvítacím diplomem. Prvňáčci byli trošičku zmatení a stydliví. Hned druhý den, tedy 2. září, jsme prvňáčky provedli celou školou. Ukázali jsme jim např. naší třídu, učebnu chemie, halu, kuchyňku, výtvarku, hudebnu. Prvňáčci byli ohromeni krásou a velikostí školy. Krásně jsme si popovídali o tom, co mají třeba rádi, na co se těšili do školy, jestli už si našli nějaké kamarády, jak se jim ve škole líbí atd. Při prohlídce jsme se i zasmáli a polekali. Jedna nejmenovaná prvňačka byla tak hyperaktivní a zvědavá, že utekla své deváťačce a školu si prohlížela sama. Naštěstí se po chvíli našla. Jeden nejmenovaný prvňáček řekl a teď cituji: „to by bylo hustý, kdybychom udělali při chemii nějakou bombu a škola by celá vybouchla a spadla“. Když jsem se ho zeptala, tobě se ve škole nelíbí a kam bys pak chodil, kdyby škola vybouchla a spadla? Odpověděl „A jo, líbí se mi tu, ale bylo by to hustý. Já bych nikam nechodil. Já bych zůstal doma a koukal na televizi.“ Na úplný závěr jsme se šli kouknout do chemie na dva chemické pokusy. První pokus byl sopka, z toho byli prvňáčci překvapení. Druhý pokus byl zubní pasta a z toho byli prvňáčci ohromení. Poté jsme odvedli prvňáčky do třídy, rozloučili se a odešli.

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SETKÁNÍ!

Za 9.C Lucie Řeháčková

Fotogalerie – Kamarádství 9.C a 1.C

Podzimní tvoření 9.C a 1.C

Autor: 9.C, vloženo

Ve čtvrtek 29. září jsme vyráběli s 1.C podzimní dekoraci v podobě javorového listu s roztomilým červíkem. Všichni jsme si to užili a listy se nám povedly. Děti z nich měly velikou radost :-) Těšíme se na další příjemně strávenou hodinu s našimi prvňáčky.

Lucka Ungermanová

Fotogalerie – Podzimní tvoření 9.C a 1.C

1. výlet s 1.C

Autor: 9.C, vloženo

Dne 30.9. se celá 9.C vypravila s 1.C na podzimní procházku. Původně jsme chtěli dojít k rybníku za garážemi na nádraží, ale nakonec jsme tam nedošli. Naučili jsme prvňáky názvy stromů, pověděli jim něco o podzimu a zahráli jsme si různé hry a nakonec jsme sbírali kaštany. Prvňáci z toho byli nadšení a už se těší na další výlet.

Za 9.C Štěpán Šesták

Fotogalerie – 1. výlet s 1.C

Beseda o holocaustu

Autor: Eva Zálohová, vloženo

Jeden říjnový den se žáci 9.C vydali do Boudy, aby se tam setkali s novinářem, pátračem, odborníkem na vše kolem 2.světové války – to vše v osobě pana Stanislava Motla. Setkání s ním bylo jistě neobyčejným a inspirativním zážitkem pro všechny deváťáky.

Fotogalerie – Beseda o holocaustu

Výstava CERN

Autor: 9.C, vloženo

Dne 25.10. se třída 9.C vypravila autobusem společně s 9.B do Českých Budějovic na výstaviště. Zde se konala výstava CERNu. Dozvěděli jsme se nové věci ohledně vesmíru a jeho vzniku a také o urychlovači částic v Cernu. Nakonec jsme dostali malý testík, který byl „velmi“ jednoduchý.

Za 9.C Štěpán Šesták

Fotogalerie – Výstava CERN

Halloweenské tvoření 9.C a 1.C

Autor: 9.C, vloženo

V úterý 25. 10. jsme opět strávili krásné chvíle s našimi kamarády z 1.C. Malovali jsme dýně, vyřezávali hrůzostrašné obličeje do papriček, vyprávěli si strašidelné příběhy, pálili svíčky a hráli hru „Na čaroděje“. Nakonec přišlo na řadu i balení mumie…

Fotogalerie – Halloweenské tvoření 9.C a 1.C

Ofiko z BUCKINGHAMU!

Autor: Kateřina Kalíšková, vloženo

V minulém školním roce se letošní 8.B a 9.C zúčastnili týdenního projektu, jehož cílem bylo popřát královně Alžbětě II. k jejím úctyhodným devadesátým narozeninám. Přání jsme v dubnu skutečně odeslali do Buckinghamského paláce a dnes jsme se konečně dočkali odpovědi :-) Více v galerii!

Fotogalerie – Ofiko z BUCKINGHAMU!

Tvořivá drakiáda

Autor: 9.C, vloženo

I přes nepříznivé počasí jsme se v pátek 11. listopadu rozhodli pouštět draky. Po velké přestávce jsme šli za našimi prvňáčky rozdělenými do dvou skupin. Tygříci a pejsci. Tygříci šli s námi do učebny výtvarky, kreslit obrázky s tématikou podzimu (pouštění draků) nebo čehokoliv jiného. Pejsci zůstávali v šatně, kde s rozběhem pouštěli draky. V půlce hodiny se tygříci a pejsci vyměnili. Prvňáčci i deváťáci – všichni jsme si tvořivou drakiádu užili...

Fotogalerie – Tvořivá drakiáda

Čert nikdy nespí!

Autor: 9.C, vloženo

5. prosince se v 9.C vyrojili čerti, andělé a jeden Mikuláš s krycím jménem Ondra. Jejich první kroky vedly do 1.C. Tam byly samé hodné děti a malé hříšky, které Mikuláš četl z Knihy hříchů, si vykoupily písničkou. Ve 2.C bylo hříšníků více a také strachu z čertovského pytle, dokonce i slzičky se objevily. Ve 3.C padlo podezření z největších hříchů na paní učitelky Brožovou a Budkovou, a tak si je čerti na chvilku „vypůjčili“. Pak se ale čerti zhrozili, že by museli ve třídě vyučovat sami, proto propustili paní učitelky rychle zpět k vyděšeným třeťákům. Čerti tentokrát odešli ze školy s nepořízenou, zato andělé i Mikuláš byli spokojeni, že v naší škole máme samé hodné a šikovné žáčky a veselé paní učitelky.

Fotogalerie – Čert nikdy nespí!

… po roce Vánoce, Vánoce přicházejí do 9.C

Autor: 9.C, vloženo

Ve čtvrtek 22. prosince jsme se sešli s našimi malými kamarády z 1.C, abychom společně strávili poslední školní den v tomto roce. Bylo to velmi milé a přátelské setkání plné pohody, dětské radosti, smíchu, vůně vánočního cukroví… a přiletěl i Ježíšek!

KRÁSNÉ VÁNOCE VŠEM přeje 9.C

Fotogalerie – … po roce Vánoce, Vánoce přicházejí do 9.C

Hra Finanční svoboda 9.C

Autor: 9.C, vloženo

Ve středu 11. ledna jsme celý den hráli hru s názvem Finanční svoboda. Úkolem bylo, vžít do role rodičů a po dobu třiceti let, než odejdeme do důchodu si naspořit určitou částku, což nebylo opravdu lehké. Během hry jsme si mohli pořizovat hypotéku, zřizovat pojištění, kupovat dluhopisy a hlavně akcie.

Hrou jsme získali kontrolu nad svými financemi, naučili jsme se lépe se starat o peníze, poznali jsme chyby, které nás mohou v průběhu života stát desítky i stovky tisíc korun. Zjistili jsme, jak ochránit a násobit svůj majetek a natrvalo se finančně zabezpečit. Tato hra se nám velice líbala a doufáme, že si jí ještě někdy zahrajeme.

Za 9.C Petra Charvátová, Aneta Zlámalová

Fotogalerie – Hra Finanční svoboda 9.C

9.C a 1.C společně na počítačích

Autor: 9.C, vloženo

V pátek 20. ledna jsme naše malé kamarády z 1.C seznamovali se světem počítačů. Poprvé jsme se společně přihlásili a vymýšleli jsme nová hesla. Poté už nic nebránilo v cestě, abychom si společně nenamalovali nějaký ten obrázek v malování, který se všem velice povedl. Vyzkoušeli jsme si hru Slabikář, která se prvňáčkům také moc líbila. Naší společnou hodinu s prvňáčky jsme si všichni užili a už se těšíme na další akci. Za 9.C Aneta Zlámalová, Petra Charvátová

Fotogalerie – 9.C a 1.C společně na počítačích

Tělocvik 9.C a 1.C

Autor: 9.C, vloženo

Dne 10.2. jsme společně s dětmi z 1.C měli hodinu tělocviku. Pro naše malé kamarády jsme si připravili spoustu stanovišť např. Hod míčkem, střelbu na bránu, skákání přes švihadlo nebo cvičení na kruzích. Všem se cvičení líbilo. Hodinu jsme završili společným kruhem. Těšíme se na další společné akce.
Za 9.C Aneta Zlámalová a Petra Charvátová

Fotogalerie – Tělocvik 9.C a 1.C

Rafty 9.C

Fotogalerie – Rafty 9.C

Výlet 1.C

Autor: Hana Mrázová, vloženo

V pondělí 19.6. jsme se společně s našimi deváťáky vydali na pěší výlet. Cílem byl Modrý obraz. I když byl výstup v teplém počasí náročný, dorazili jsme k němu a dopřáli si odpočinek v chládku lesa. Chvíle odpočinku si prvňáčci zpestřili stavbou domečků z přírodnin. Deváťáci nás ovšem překvapili a vytvořili krásné obydlí, ve kterém se ihned „uhnízdili“. Na cestu zpět jsme se těšili, jelikož jsme měli připravené zázemí s ohništěm a občerstvením na krásné zahradě ve Vyšným. Děti si opekly buřty, odpočinuly si ve stínu stromů a stihly si zahrát i nějaké hry. Za to moc děkujeme rodičům Aličky Králové. Jedinou zmrzlinu jsme si cestou nestihli koupit, ale to si jistě vynahradíme příště.

Fotogalerie – Výlet 1.C

^ Nahoru