Domovská stránkaAkce › 4. třída

Akce v 4. třídě

Stožec 4.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V úterý 27.9. jsme jeli na Stožec. Jeli jsme autobusem a cestou jsme zpívali. Po příjezdu jsme se rozdělili do skupin a vyrazili do lesa. Plnili jsme úkoly a hledali šumavské skřítky. U střediska ve Stožci jsme hráli staročeské hry – kuličky, drábky, točení káčy a obruče. Den se vydařil a všem se nám moc líbil.

Lucie Ungermanová 4.C

Fotogalerie – Stožec 4.C

Objevárium aneb co jsem všechno objevila

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Dne 14. prosince jsme jeli do Objevária do Českých Budějovic. Jeli jsme vlakem i autobusem. Naše prohlídka Objevária byla rozdělena na tři části. Nejdříve jsme my čtvrťáci šli objevovat New York. Tam byla průlezka, kde ti říkali zajímavosti o New Yorku a pod ní byla šatna, ve které jsme se mohli obléknout do různých kostýmů. Byl tam také strašidelný hrad, stavěli jsme mrakodrapy, poznávali koření podle vůně. Ve druhé části byla loď, malování obličejů a tabule, která zachycovala a odrážela náš pohyb a také hudební nástroje, na které jsme hráli. V poslední části jsme zjistili, jak funguje větrná a vodní elektrárna, Archimédův šroub a spoustu dalších věcí. Moc se mi tam líbilo, stejně jako na vánočních trzích, které jsme před odjezdem domů navštívili.

Lucka Ungermanová 4.C

Fotogalerie – Objevárium aneb co jsem všechno objevila

Zimní škola 4.C Nové Hutě

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V pondělí 9. ledna jsme vyrazili se třídou na Nové Hutě. Po příjezdu jsme se nastěhovali do svých pokojíčků a zabydleli se. Po obědě, jsme si chvíli odpočinuli a šli na sjezdovku lyžovat. Večer jsme zahájili celotýdenní hru Sněžný muž neboli Yeti. Ve skupinách jsme plnili různé úkoly, skládali básničky, hledali vzkazy od Yetiho a připravovali scénky o Yetim na čtvrteční večer. Dopoledne jsme se učili, odpoledne lyžovali a večer hráli hry, zpívali a tancovali. Ve čtvrtek večer se udělovali opravdové medaile za odpolední závod ve slalomu a předváděli scénky, při kterých jsme se moc nasmáli. Také jsme my děti dostaly zmrzlinový pohár. Mňam! To jsme si pochutnaly! Nakonec každá skupina hledala podle mapy poklad ukrytý ve sněhu a přišel k nám i Yeti.

Pepi Holcová a Lucka Ungermanová

Fotogalerie – Zimní škola 4.C Nové Hutě

Po stopách Keltů

Autor: Hana Jandourková, vloženo

Navzdory studenému počasí se odvážní čtvrťáci vydali po stopách dávných Keltů. Svoje dějepisné vědomosti si tak mohli ověřit přímo na třísovském oppidu, zkusili jednoduché tkaní ozdob i drcení obilí, kreslili kouzelné symboly. Nejvíc práce jim dalo luštění vzkazu ve starém písmu.

A protože náš program připravilo ekologické centrum Šípek, nechybělo také poznávání rostlin a živočichů – to se bude v přírodovědě určitě hodit.

Fotogalerie – Po stopách Keltů

Po stopách Keltů aneb nebojme se Bójů

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Kromě již zmíněného se děti také pokusili skládat básničky. Zde je jedna z nich:

KELTOVÉ

Keltové toho umí moc,
vždy ti přijdou na pomoc.
Vymysleli kalhoty,
aby mohli do Lhoty.
Stavěli si oppida
a volali: Tak vida!
Vážili si přírody
a druidové šli do školy.

Ondra a Stáňa 4.C

Fotogalerie – Po stopách Keltů aneb nebojme se Bójů

Památník Lidice a aquapark Kladno

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Je středa 16.5. 2012 ráno 6.50. Sešli jsme se u vlakového nádraží. 7.00 odjíždíme do Lidic. Jeli jsme kus přes Prahu, byla to krásná i zábavná cesta. A jsme v Lidicích. Je to tu pěkné až na ty vzpomínky. Šli jsme se podívat na pomníček dětí. Byla smutná jak děvčata, tak i chlapci. Po cestě ke zbytkům kostela a školy jsme viděli další pomníčky. V muzeu to bylo moc hezky udělané, ale smutné a dojemné. V galerii jsme shlédli krátký, rovněž smutný, film a odjeli z Lidic do aquaparku v Kladně. Převlékli jsme se a hurá za zábavou! Byli jsme na skluzavce, na tobogánu, ve vířivce, v jeskyni a na divoké řece. Smyla jsem ze sebe smutek z Lidic, ale v autobuse mě zase dostal. Některé děti usnuly, jiné si četly knížky, které si koupily, a tak zpáteční cesta rychle utekla.

Lucie Řeháčková 4.C

Fotogalerie – Památník Lidice a aquapark Kladno

Beseda se včelařem 4.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Po důkladné teoretické přípravě, kdy jsme se dozvěděli spoustu věcí o včelách, jsme si do třídy pozvali zkušeného včelaře pan Krcha. Ten nám vyprávěl o svých cenných zkušenostech, o tom, jak to v úle funguje, jak se stáčí med, jak se hubí nemoci včel, přinesl nám ukázat včelí plástve, vyzkoušeli jsme si oblek včelaře a také ochutnali výborný květový med. Panu Krchovi mockrát děkujeme za jeho ochotu a čas.

Fotogalerie – Beseda se včelařem 4.C

Den dětí 4.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V sobotu 2. června jsme se sešli v 10 hodin ve Spolí a společně s rodiči jsme vyrazili na rafty. Přejeli jsme 4 jezy, na což jsme se všichni moc těšili, škoda, že se ten ve městě opravuje. Dojeli jsme ke kuželně, kde pro nás měly maminky připravené různé hry. Skákalo se přes švihadlo, závodilo se v pytlích, přetahovali jsme se lanem a spoustu dalších her. Samozřejmě jsme si také zahráli kuželky. Připili jsme si dětským šampaňským, pochutnali si na dortu a klobáskách. Oslava se moc vydařila a domů jsme se vraceli až k večeru.

Lenka Nováková a Nicola Šímová 4.C

Fotogalerie – Den dětí 4.C