Domovská stránkaAkce › 7. třída

Akce v 7. třídě

Lyžařský výcvik – 7.C

Autor: 7.C, vloženo

Na lyžařský výcvik jela skoro celá třída a 3 učitelé – Jan Vopat, Radim Novotný a Kateřina Sládková, kteří nás celý pobyt trpělivě snášeli a snažili se nás naučit lepšímu lyžování. Ubytováni jsme byli v penzionu Kobylnice, kde o nás příjemně pečovali a jídlo bylo velice chutné. Každý den jsme dopoledne i odpoledne lyžovali (až na dvě výjimky) na sjezdovce Kramolín, rozděleni do 3 skupin podle naší lyžařské zdatnosti. Ve středu odpoledne jsme nelyžovali, ale jeli jsme do AQUAPARKU Frymburk, kde jsme si to výborně užili. Ve čtvrtek jsme v tu samou dobu jeli běžkovat. Večer byl plný her, které jsme si vzájemně připravovali. V pátek ve 13:00 vyrážel náš autobus naplněný vylyžovanými dětmi do Č. Krumlova.

Fotogalerie – Lyžařský výcvik – 7.C

Video – Lyžařský výcvik – 7.C

Karneval 2015

Autor: 7.C, vloženo

Vraťte se s námi o den zpět na Karneval pro I. stupeň… Odpoledne bylo plné soutěží, tance, hudby a hlavně dobré nálady, kterou si všichni přinesli s sebou :-)

Fotogalerie – Karneval 2015

Máme rádi zvířata

Autor: Irena Petráňová, vloženo

V úterý 14. dubna vyrazily všechny 7. ročníky do ZOO Ohrada. Jak se nám tam líbilo…?

Pobyt v zoologické zahradě byl pro mě

• poučný a velmi zábavný
  • zajímavý, měli jsme tam výukový program o hadech
  • bylo to lepší než se učit ve škole
  • super, protože zvířata miluju
  • krátký, ale hodně příjemný
  • zajímavým zpestřením školního roku
  • normální, jezdím tam s rodiči pořád

Jaký druh živočicha Tě nejvíc překvapil a proč?

• lama, spodní zuby vtipně dopředu
  • medvěd, pořád chodil dokolečka
  • surikaty, byly roztomilé a štěkaly
  • vlci, jsou fascinující
  • hadi, mohl jsem si je pochovat
  • plameňáci, růžovou barvu mají prý díky potravě
  • tygr, protože má tak hrubý jazyk
  • opičky, vyplazovaly jazyk
  • los, dal jsem si s ním selfíčko
  • vydra, její styl plavání
  • rosomák, umí salta
  • žádný, já tam všechno znám!

Myslím si, že zoologické zahrady jsou

• poučné a zvířata mají dobrou péči
  • dobrá věc, vidíme zvířata zblízka
  • hezké, lidé mohou zvířata adoptovat
  • zážitkem pro lidi, ale pro zvířata ne
  • vadí mi, že zvířata nejsou volná

Fotogalerie – Máme rádi zvířata

Asambláž v 7.C

Autor: 7.C, vloženo

Na jedné z hodin výtvarné výchovy jsme se seznámili s asambláží, což je 3D koláž. Na tu jsme si přinesli nějaké lehké věci, jako jsou špendlíky, korálky, kolíky, a kdo měl, mohl si přinést i stará nefunkční sluchátka a další věci. Dostali jsme karton a na něj jsme ty věci začali bezmyšlenkovitě lepit. Vznikly z toho krásné výtvory, které jsme také bezmyšlenkovitě pomalovali různými barvami. Velmi nás to bavilo a jsme rádi, že jsme si to mohli vyzkoušet. Prohlédněte si fotky a posuďte sami.
Za 7.C vložil Štěpán Šesták a Josefína Holcová.

Fotogalerie – Asambláž v 7.C

Beruščí tábor v Počátkách

Autor: 7.C, vloženo

Dne 18. června se třída 7.C vydala na výlet. Po příjezdu vlakem jsme museli ujít nekonečné 4 kilometry. Přivítal nás Honza a ubytoval nás v chatkách. Všichni jsme byli hladoví, a tak jsme šli na oběd. Vyzkoušeli jsme si spoustu neobvyklých činností, např.: lanové centrum, paintball a beruščí cross. Prolézali jsme bahnem, kluci zahrabávali holky do listí, aby je nenašli lovci … Při noční pokladovce jsme šli na tmavý strašidelný hřbitov, kde jsme hledali ochranný předmět, ale byl v tom jeden háček. Po cestě nás zdržovaly pohádkové postavy. Jenže my jsme šikovná třída, a tak jsme došli v pořádku. Druhý den byla hra s GPS, sice vyhrály holky, ale všichni si to náramně užili. Za 7.C Lucka Ungermanová a Petr Pučil