Domovská stránkaAkce › 5. třída

Akce v 5. třídě

Červená Karkulka

Ve 2. pololetí 4. třídy jsme s paní učitelkou Katkou Sládkovou nacvičili operku Červená Karkulka od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Vyrobili jsme kulisy, sehnali kostýmy, Kristýna doprovázela zpěváky na akordeon, Lenka na flétnu. Představení jsme předvedli mladším spolužákům i dětem v mateřských školách. Vrcholem bylo vystoupení na zahradní slavnosti k výročí založení školy 16. 9. 2012.

Video – Červená Karkulka

Vodní elektrárna Lipno

Autor: Hana Jandourková, vloženo

V úterý 6. 11. navštívila 5.B a 5.C vodní elektrárnu na Lipně. Zaměstnanec elektrárny nám pustil film o historii celé elektrárny. Po filmu jsme se šli podívat do malé místnosti, kde bylo museum. Stella Špirochová

Fotogalerie – Vodní elektrárna Lipno

Škola na sněhu 5.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V pondělí ráno jsme od školy vyjeli na Nové Hutě. Cesta trvala přes hodinu. Všichni jsme vyskákali z aut a šli se ubytovat. Po výborném obědě jsme lyžovali. Lyžování bylo super! Dostali jsme úkol na večer, vymyslet zábavu pro ostatní. Všechny skupiny úkol splnily a dostaly od paní učitelky díl mapky. Každý den dopoledne jsme se učili a po výborných obědech lyžovali na sjezdovce u lesa. Také jsme každý večer zpívali s kytarou. Úkoly, které jsme plnili, byly zábavné. Divadlo, skládání písničky, no řekněte sami. Ve čtvrtek byl karneval a závod ve slalomu. Každého zajímal jeho čas. Dostali jsme poslední díl mapky, na kterém bylo vyznačeno místo, kam jsme po skupinách došli. Na cestu nám svítily svíčky a louče. Našli jsme klíče od pokladu, který jsme si po odemčení spravedlivě rozdělili. V pátek jsme všichni odjeli s krásnými zážitky.
Lenka Nováková 5.C

Fotogalerie – Škola na sněhu 5.C

Výlet na Šumavu

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Výlet se mi moc líbil. Ve středu ve tři čtvrtě na tři jsme měli být na vlakovém nádraží. Přijeli jsme vlakem do Nové Pece, nejtěžší zavazadla naložili do auta a šli pěšky k našemu táboru. Ubytovali se v krásných dřevěných chatkách pro sedm lidí se záchodem, sprchou a umyvadlem. Byly tam také krásné dřevěné okenice pro přísun světla ve dne. Vybalili jsme si naše zavazadla: spací pytel, ručník, kartáček na zuby?zkrátka všechno, co se na takové výlety vozí. Hráli jsme přehazovanou, jezdili na laně a opékali si vuřty. Ve čtvrtek jsme vyrazili na túru na Plešné jezero. Velmi se mi líbila cesta tam i zpátky. Šli jsme asi 12 kilometrů, po silnici, v lese i po kamenech. Cestou jsme měli přestávky na jídlo a pití. Abych nezapomněl, kromě paní učitelky tam byl i můj tatínek a několik dalších rodičů. Šli jsme kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, zachovalé technické památce z let 1789 až 1822.
Večer jsme hráli divadlo o trávicí soustavě s názvem Zažívací drama. Všem skupinám se jejich představení moc vydařila.
V pátek jsme hráli Limeriky, učili se a vymýšleli básničky a jiné hry a po obědě jsme jeli vlakem domů.
Petr Pučil 5.C

Fotogalerie – Výlet na Šumavu

Koncert 5. C

Josefína Holcová:
Protože hodně dětí z naší třídy hraje na hudební nástroje, připravili jsme na Den hudby jejich představení. Hráli jsme ho celkem šestkrát: při Dni hudby, dětem v mateřské školce a některým prvňákům, druhákům a třeťákům. Hrály různé hudební nástroje: zobcové flétny, příčná flétna, klavír, trubka, kytary, i basová, akordeon, violoncello, klávesy a Orffovy nástroje. Věříme, že se náš koncert všem dětem líbil.

Fotogalerie – Koncert 5. C

Video – Koncert 5. C

Leťme vysoko 4. B a 5. C

Petr Pomije:
V úterý ráno jsme jeli vlakem do Českých Budějovic. Už v tu dobu bylo hodně horko. Městskou jsme přijeli k výstavišti a došli k pavilonu s interaktivní výstavou. Výstava byla rozdělena na tři části. V první byly mikroskopy a různé přístroje. Jeden zvedal míčky do vzduchu, další simuloval raketový pohon nebo měnil proud vzduchu. Ve druhé části bylo motýlárium, kde byla spousta tropických motýlů a také kukly. Pak jsme se mohli převléct za Supermana, Harryho Pottera, čarodějnici nebo něco jiného, co létá. Také jsme mohli vyjet na lanech do vzduchu. Ve třetí části bylo dřevěné letadlo a v něm simulátor letu. Mohli jsme také skládat papírové vlaštovky a hrát hry v řídící věži, odbavovat cestující. Celkově jsme si návštěvu Objevária užili. Cestou na vlak jsme se osvěžili zmrzlinou a studeným pitím a pak jsme jeli zpátky.

Fotogalerie – Leťme vysoko 4. B a 5. C

^ Nahoru