Domovská stránkaAkce › 3. třída

Akce v 3. třídě

3.C na zámku a u medvědů

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V rámci hodin prvouky, ve kterých se právě věnujeme našemu městu, jsme navštívili zámek. Zkoumat historii zevnitř je totiž k nezaplacení. Měli jsme tu výhodu, že na zámku pracuje jedna z maminek, paní Jana Havlová, která nás provedla zámkem opravdu nezapomenutelně. Netradiční bylo už to, že jsme zde byli v pondělí, kdy je zámek pro veřejnost zavřený, a tak jsme viděli i úklid zámeckých komnat. Prošli jsme prostory přístupné běžným návštěvníkům, ale také zámecké divadlo, do kterého jsme prošli rovnou z Maškarního sálu, jeho mašinerii, ale i depozitář v Renesančním domě. Z jeho půdy jsme dlouhou chodbou došli až do Zámecké zahrady. Odtud jsme se vrátili zpátky na II. nádvoří, kde na nás už čekal medvědář pan Jan Černý a svým poutavým vyprávěním nám přiblížil jeho starost o českokrumlovské medvědy. Medvídkům jsme samozřejmě přinesli něco na zub.

Paní Janě Havlové a panu Janu Černému velice děkujeme za jejich ochotu a čas, ale především za zprostředkování mnoha informací a zajímavostí.

Fotogalerie – 3.C na zámku a u medvědů

Veselé Vánoce přejí děti ze 3.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V rámci výuky vytvořily děti v programu Kreslení pro děti vánoční přání…

Fotogalerie – Veselé Vánoce přejí děti ze 3.C

ŠKOLA NA SNĚHU 3.C

Jak jsme byli na horách
Lucie Ungermanová 3.C

V pondělí ráno jsme vyjeli na Nové Hutě. Po příjezdu jsme se šli ubytovat. V pokojích bylo čisto, útulno a teplo. Vybalili jsme si oblečení a ostatní věci. Na pokojích jsme měli také koupelnu a televizi. K obědu jsme měli polévku a hlavní chod. Chvilku jsme si odpočali a šli jsme lyžovat. Šli jsme v lyžákách až na sjezdovku. Já jsem v pondělí ještě lyžovala na malé sjezdovce, ale v úterý jsem už byla na velké. A potom jsme šli s paní učitelkou a s ostatními dětmi, které lyžovaly na malé sjezdovce, do bufetu U Jezevce. Tam jsme si sedli, dali si langoše a pití. Za chvíli přišly i ostatní děti a rodiče. Když jsme se vrátili do penzionu, hráli a navštěvovali jsme se na pokojích. Po večeři jsme hráli hry a zpívali. Pak jsme se umyli, vyčistili si zuby a šli spát. Dopoledne jsme se učili a tak to šlo pořád dokola. V úterý večer byla sněhová bitva a ve čtvrtek závody ve slalomu. Večer paní učitelka rozdala nám i dospělým medaile a diplomy a my jsme namalovali manželům Vujtovým čarodějnici za to, že se o nás tak hezky starali.

Fotogalerie – ŠKOLA NA SNĚHU 3.C

Výlet 3.C

Lucie Ungermanová

Ve středu jsme jeli na výlet. Po příjezdu do kempu jsme si nejdříve pohráli a potom se ubytovali. Bydleli jsme v chatkách. Byly tam palandy. Pak jsme šli na prohlídku hradu Rožmberk. Také jsme šli do mučírny. A cestou zpátky jsme potkali Bílou paní a plnili úkoly. Po táboráku jsme šli spát. Druhý den ráno jsme se nasnídali a jeli na raftech. Pádlovali jsme, jedli jsme, občas jsme se zastavili na občerstvení a jeli zase dál. Přejeli jsme jez ve Větřní a pak v Novém Spolí. A pak jsme zastavili a jeli domů.

Fotogalerie – Výlet 3.C

^ Nahoru