Domovská stránkaAkce › 2. třída

Akce v 2. třídě

Bruslaři z 2.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Třída 2.C chodila od listopadu v rámci tělesné výchovy na zimní stadion. Všechny děti zdokonalovaly své bruslařské dovednosti a na stadionu byly velice spokojené.

Děkujeme ochotným rodičům za pomoc.

Fotogalerie – Bruslaři z 2.C

2.C na lyžích

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Ve středu 27. ledna vyrazila třída 2.C lyžovat do Kozí Pláně. Sluncem zalitá prázdná sjezdovka a čerstvý sníh nám všem radost znásobily. Všem dětem patří velké ocenění za jejich chuť a houževnatost učit se novým lyžařským dovednostem, zejména pak těm, které stály na lyžích úplně poprvé.

Děkujeme všem rodičům, kteří ochotně pomohli s dopravou i na svahu za spolupráci.

Fotogalerie – 2.C na lyžích

2.C na návštěvě u paní zubařky

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V pátek 19.3. navštívila 2.C zubní ordinaci paní doktorky Ivany Krejčové. Děti se dozvěděly, jak mají o své zuby pečovat, aby jim zůstaly co nejdéle zdravé, viděly, jak funguje vrtačka, dokonce si každý sám zkusil vyplnit zub amalgámovou plombou. Paní doktorka jim ukázala zubní náhrady, předvedla, jak se dělají otisky zubů, rentgen, ukázala jim kamerou jejich zuby na počítačové obrazovce, povozila je na zubařském křesle a spoustu dalších věcí, které jsou k vidění pouze v zubařské ordinaci.

Paní doktorce a oběma sestřičkám moc děkujeme za spoustu zajímavých a důležitých informací.

Návštěvě samozřejmě předcházela teoretická příprava ve škole při hodině prvouky, v jejímž závěru děti psaly dopis svým zubům, ve kterém jim vysvětlovaly, proč o ně pečují.

Milé zuby!

Slibuji vám, že o vás budu lépe pečovat. A když se o vás budu lépe starat, tak byste také mohly udělat něco pro mě, ne? Já vám řeknu své přání. Když mi vás taťka trhá z pusy, tak bych si přála, aby ty vaše kořínky pustily. Prosím vás, splníte moje přání? Slíbím vám, že už nebudu jíst moc bonbónů.

Lucinka

Ahoj zuby,

já vám teď vysvětlím, proč se o vás starám. To proto, aby se do vás nenastěhovaly bakterie nebo bacily a neudělal se na vás kaz. Hlavně nesmím moc čokoládu, abyste nebyly, milé zoubky, nemocné. A slibuju, že se budu o vás pečlivě starat.

Lucka

Fotogalerie – 2.C na návštěvě u paní zubařky

Výlet 2.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

V neděli 6. 6. se třída 2.C vydala na školní výlet. Cestou na Třísovský Hamr se děti rozdělily do skupin, dostaly mapu, kde byla vyznačena místa ukrytých úkolů, které plnily. Za úspěšné splnění měly děti právo jít po setmění hledat poklad. Tomu předcházelo posezení u ohně se zpěvem a kytarami.

Druhý den si děti vyzkoušely střelbu ze vzduchovky a různé lanové aktivity, při nichž projevily sílu, obratnost, ale i statečnost.

Obrovský dík patří všem rodičům, kteří se výletu s námi zúčastnili!

Fotogalerie – Výlet 2.C

2.C v lese

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

9. červen strávila 2.C ve společnosti zaměstnanců Lesů České republiky v lese. Zahráli jsme si na žabky, na rysy a srnky, poznávali jsme stromy, dělali frotáž kůry, hledali různé přírodní poklady, počítali věk stromů a dokonce jsme stromy měřili. Na závěr dne děti dostaly malý dárek.

Zaměstnancům Lesů ČR děkujeme za příjemně, ale i poučně strávený den.

Fotogalerie – 2.C v lese

Mega Řecko 2.C a 3.B

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Ve středu 16.6. jsme se vypravilido Českých Budějovic na výstavu nazvanou Mega Řecko. Hlavním objektem výstavy byla velká loď antického hrdiny Odyssea. Děti se staly námořníky, kapitány a mohly se vypravit na dobrodružnou výpravu. V části zvané Polis (řecky město) se seznámily s celou řadou kulrurních a intelektuálních výdobytků starého Řecka. Oblékly se do starořeckých divadelních kostýmů, psaly slova řeckou abecedou či se dozvěděly o různých vlastnostech řeckých bohů.

Fotogalerie – Mega Řecko 2.C a 3.B

^ Nahoru