Domovská stránkaAkce › 1. třída

Akce v 1. třídě

Pouštění draků 9.C + 1.C

Autor: Radim Novotný, vloženo

Dne 21. října jsme se spolu s našimi prvňáčky a jejich paní učitelkou Sládkovou vydali vlakem do Kájova užít si pěkný podzimní den.

Všichni jsme v dobré náladě vyšli na kopec, kde jsme sestavili draky a vyzkoušeli si, jak létají. Pak jsme se pustili do soutěžení, které spočívalo v oběhnutí louky s drakem ve vzduchu. Před další soutěží jsme se posilnili svačinou nebo opečeným buřtem. Po krátké přestávce následoval čtyřboj, který připravili naši kluci.

Na závěr jsme prvňáčkům věnovali upomínkové diplomy a letecké průkazy, nechyběla ani sladká odměna.

Byl to moc fajn den a myslíme, že na něj budeme všichni s úsměvem vzpomínat.

Adéla Vedrová a Nikola Petříková, 9.C

Fotogalerie – Pouštění draků 9.C + 1.C

1.C našla poklad!

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Během prvního pololetí nám školní dny zpříjemňovala kniha Betty MacDonaldové Paní Láryfáry. Dozvěděli jsme se, jak se léčí čurbesajda, hádavka a mlátilka, špindírismus, nimravka, hubatida a jiné další, mezi dětmi často rozšířené, nemoci. A po celou dobu četby jsme hráli hru „O poklad paní Láryfáry“. Děti ve skupinách plnily úkoly, ve kterých rozvíjely různé dovednosti. Vyvrcholením bylo samotné hledání pokladu. Ještě předtím však musely děti zapsat odpovědi na některé otázky, které zjišťovaly, jak pozornými posluchači v průběhu pololetí byly. Vše dobře dopadlo a z nalezeného pokladu měly všichni velikou radost.

Fotogalerie – 1.C našla poklad!

Malí bruslaři z 1.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Děti z 1.C chodily v období od prosince do března bruslit. Někteří stály na bruslích úplně poprvé. Během čtyř návštěv zimního stadionu jsme hrály různé hry, které pomohly dětem v zdokonalování jejich bruslařských dovedností. Bruslení se nám všem moc líbilo a už se těšíme až budeme ve druhé třídě bruslit zase.

Děkujeme všem ochotným rodičům a našim kamarádům z 9.C, kteří nám moc pomohli.

Fotogalerie – Malí bruslaři z 1.C

1.C se v lese učila o lese

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Dne 21.5. jsme strávili celé dopoledne v lese pod Kletí. Průvodci nám byli pan Radek Pomije a pan Kamil Bjaček, oba zaměstnanci Lesů ČR. Při různých hrách a aktivitách jsme se seznamovali s taji lesa. A přestože jsme teprve prvňáčci, mnoho jsme toho už věděli, ale mnohé jsme se dozvěděli.

Výše jmenovaným pánům děkujeme za jejich ochotu a čas a těšíme se na další setkání.

Fotogalerie – 1.C se v lese učila o lese

Slavnost čtení 1.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Dne 2. června proběhla v 1.C Slavnost čtení. Tato akce proběhla za účasti dětí i jejich rodičů. Cílem nebylo porovnávat úroveň čtení, ale ukázat rodičům, jak se jejich děti v průběhu 1. školního roku naučily s textem pracovat, domýšlet děj, předvídat, pokládat otázky, ale i spolupracovat. Navíc rodiče byli přímými účastníky, neboť spolupracovali společně s dětmi.

Přestože se slavnost konala v pozdních odpoledních hodinách, děti aktivně pracovaly a přemýšlely, což v závěru ocenili i rodiče.

Fotogalerie – Slavnost čtení 1.C

Rafty 1.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Dne 6. 6. se třída 1.C vydala po řece na raftech z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Cestou jsme z hlubokých vltavských vod vylovili láhev s dopisem a mapou, který pravil cosi o zakopaném pokladu. Ten byl ukrytý vysoko ve skalách, ale malí hledači se nazalekli a poklad našli.

Ve Zlaté Koruně jsme se ohřáli u ohně a zahráli si hry.

Fotogalerie – Rafty 1.C

Výlet 1.C a 2.C

Autor: Kateřina Sládková, vloženo

Dne 18.6. se 1.C a 2.C vypravila na školní výlet do malebné šumavské přírody. Ve Stožci jsme si se zaměstnankyněmi Národního parku Šumava, které za námi přijely z Vimperka, zahráli různé hry a pomocí aktivit pochopili vzájemné závislosti v přírodě. Po dobrém obědě, který jsme s chutí snědli v místní restauraci, jsme se spokojeně vrátili domů.

Fotogalerie – Výlet 1.C a 2.C

^ Nahoru