O renovaci ČZ 150C zpět ne seznam stránek

ČZ 150C

informace ::: vtipy ::: odkazy na díly

Počátky

Tato stránka se týká renovace našeho motocyklu. Vše začalo když mému dědovy koupili rodiče naši ČZ bylo to v roce 1952-za půl roku byla měnová reforma a dědovy rodiče by přišli o třičtvrtě svých úspor. Když mu ji koupili bylo dědovy 16 let. Děda na ní hodně let jezdil do práce a když zestárla prodal ji našemu příbuznému který na ni jezdil dalších cca 10 let. Potom ji takto napůl rozebranou vyhodil jako odpad. Naštěstí si toho děda všiml a zeptal se jestli si ji může vzít. Dále cca 30 let ležela na půdě. Kde jsem ji našel já a domluvil se s rodiči na kompletní renovaci.

Stránka se bude týkat:

  1. Základních informací
  2. Dílů
  3. Laku
  4. Kompletace


Vše začalo 1.1.2016 kdy byla naše zetka snesena z půdy v nálezovém stavu celou jsem ji umyl a začal rozebírat během jednoho odpoledne jsem vše do škoubku rozebral jako další krok jsem musel vše oškrabat na čistý plech některé části byli potřeba opískovat a nebo vyvařit nejhorší ze všech dílů byla lampa kterou jsme neměli a tak jsme požádali dědova kamaráda ten nám poskytl přední lampu viz. obrázek číslo 1. nalevo odborníci řekli že s touto lampou už nejde nic dělat a tak jsme museli sehnat přední lampu viz. druhá polovina obrázku číslo 1. Díly jsme sháněli převážně na internetu a proto bych vám rád doporučil vebové stránky na kterých jsme nakupovali.
foto nálezového stavu:

Na lak jsme ČZ odvezli panu lakýrníkovi Sedláčkovi. Ten ji velice dobře nalakoval ale ješte bylo potřeba nechat udělat linky na kolech a nádrži ty dělal pan Vávra který je vyučený písmomalíř (Jediný v Jihočekém kraji). Linky musí být nakreslené ručně.

Toto je foto stavů během skládání (pouze do této doby práce stále pokračují)