Zpět na seznam stránek
Fotografování ::: Příslušenství k fotografování ::: Vtipy

Fotografování

Na této stránce je vše o fotografování. Taky zde jsou tipy, jak fotografovat a jaké příslušenství k fotografování používat.

STYLY FOCENÍ

makrofotografie

Makrofotografie je fotografický postup, kterým získáme snímek podávající více podrobností předmětu, než jich na něm rozezná lidské oko ze vzdálenosti 25cm. Makrofotografický snímek je snímek zvětšený v měřítku 1:1 až 30:1. Jako měřítko zobrazení se označuje poměr velikosti předmětu a jeho obrazu na filmu nebo snímači. Například když snímek 2 cm velkého brouka bude mít při měřítku 1:1 na snímači či filmu rozměr 2 cm, takže velikost onoho předmětu na snímači či filmu odpovídá jeho skutečné velikosti.

autoportrét

Autoportrét je výtvarné dílo, na němž autor formou portrétu zachytil svou vlastní podobu.

Cestovatelská fotografie

Cestovatelská fotografie nebo také turistická fotografie je podkategorii fotografie zahrnující dokumentaci určité oblasti - krajiny, lidí, kultury, zvyků a historie. Společnost Photographic Society of America definuje cestovní fotografii jako obraz, který vyjadřuje pocit v čase a místě, líčí zemi, její obyvatele, nebo kulturu ve svém přirozeném stavu, a nemá geografické hranice.[1]