Zpět na seznam stránek

Jestřábí VIII

Jestřábí III se nachází kousek od Černé v Pošumaví v Jihočeském kraji. Jezdím tam už od dětství, protože tam máme chatu a opravdu jsem si to tam zamilovala.Je to také skvělé místo na rybaření, proto doporučuji!!

Nic není zadarmo:

Sice je nám tam fajn, ale také to obnáší spoustu práce. Přece jenom se musí nasekat dříví, posekat trávník a vůbec tu chatu celkově udržovat. A to včetně nátěru a celkového vybavení.Také je potřeba vždy po zimě uklidit. Naše chata není přizpůsobená na zimu, proto tam v zimě nejezdíme a celou zimu je neudržovaná. Každopádně si pozamek i chatu udržujeme dle našich potřeb a máme tam prostředí, ve kterém je nám příjemně....

A teď trochu historie:

Tuto chatu koupil ještě můj pradědeček s prababičkou jako typickou malou chatu té doby. Potom jí ale přistavěl, což je velice výhodné, protože tuto chatu využíváme tři rodiny a když se tam sejdeme všichni, je tam aspoň dost místa. Moje babička s dědou potom přikoupili ještě dolní pozemek, kde má babička záhonky. ;) Vevnitř není nijak moderně zařízená, řekla bych, že spíš naopak, vše je tam ponecháno ještě po pradědovi, ale nějakým úpravám se to samozřejmě nevyhlo. Jinak tam máme také talíře po babičce a mnoho dalších věcí také po dědovi.Je tam také nádherný krb uprostřed zdi v "obýváku", vždy tam vysedávám, je to velmi příjemné.

Zde si můžete přečíst pár vtipů pro zasmání.