• Zpět na seznam stránek

  FaceBook byl oficiálně spuštěn 4. února 2004 a jeho zakladatel se jmenuje Mark Zuckerberk. Tato sociální síť, je dostupna až pro děti od 13 let. Na této sociální síti je možné psát si se svými přátely, postovat fotky/videa, ale k tomu všemu se ještě dostaneme. O FaceBooku se tu dozvíte:
  • Jak se registrovat
  • Jak si přidat přítele
  • Jak postovat videa a fotografie
  • Jak chatovat
  • Jak upravovat a mazat příspěvky
  • Jak blokovat uživatele
  • Jak "Liknout" nebo přidat jiné emotikony příspěvku
  • Nebezpečí facebooku
  Jak se registrovat
  Abychom se mohli na FaceBooku zaregistrovat, musíme nejdříve na jeho webovou stránku www.facebook.com
  Najdeme si pole s názvem Zaregistrovat se

  Po dokončení registrace se vám ukáže okno, ve kterém facebook vyžaduje potvrzení vaší e-mailové adresy Po zadání pravdivých údajů, půjdeme na e-mail a facebook účet potvrdíme. Po potvrzení nás odkaz přesměruje na Facebook profil stránku. Teď jste oficiálně uživatelem Facebooku.
  Jak si přidat přítele
  Facebook je k ničemu bez přátel. Své přátele si můžete přidat pomocí vyhledávacího Facebook okna. Do tohoto okna napíšete jméno svého přítele.
  Poté, co se facebook profil našeho přítele nalezne, kliknutím na něj se na něj necháme přesměrovat. Jakmile se nám profil zobrazí, pošleme svému příteli Žádost o Přátelství na Facebooku. Odteď je už jen na našem příteli, jestli tuto žádost příjme nebo odmítne.
  Jak postovat Videa a Fotografie
  Postování Videía Fotografií je skoro to samé. Na ůvodní stránce svého Facebookového profilu máme okno na postování svých pocitů, fotek, videí či veřejných zpráv.
  Na tomto obrázku už můžeme poznat, jak se co postuje. Jakmile zadáme text, klikneme na tlačítko přidat. Příspěvek se poté zveřejní na našem profilu. Pokud nechceme přidávat pouze text, klikneme oranžovou ikonku u " Přidat fotku/video ". Otevře se nám tabulka ve které najdeme dané video/obrázek. Poté ho necháme uploadovat a až se uploadne příspěvek zveřejníme.
  Jak chatovat se svými přátely
  Facebook není pouze na postování příspěvků na svůj profil, ale i o tom napsat svým kamarádům. Chat otevřeme tím že si svého přítele najdete v sekci " Chat " a kliknete na něj. Otevře se vám okékno chatu do kterého můžete psát a posílat fotky nebo videa.